Membership: پلتفرم نوآورانه مبتنی بر بلاکچین برای تجارت B2B

جهان با ظهور فناوری بلاکچین به مرحله‌ای از پیشرفت‌های انقلابی دست یافته است. ایده توزیع‌شدگی و غیرمتمرکز بودن به شدت میان بخش بزرگی از مخاطبان جهانی صدا کرده است.

این امر از تعداد روبه‌رشد شرکت‌ها، استارتاپ‌ها و پذیرش فزاینده‌ی این تکنولوژی توسط بازار مشهود است.

فناوری بلاکچین از امنیت و مراقبت‌های بهداشتی تا مباحث مربوط به حکمرانی، میان سازمان‌های متعددی دگرگونی ایجاد می‌کند و جای خود را میان توده ها پیدا می‌کند. شرکت « Membersheep» پا را یک گام جلوتر گذاشته و هدفش را در جهت اثرگذاری بر تجارت‌ تامین محصولات تنظیم کرده است.

تجارت B2B با کمک بلاکچین

این شرکت یک آژانس تجارت «B2B» است که متخصص در تامین محصولات برای برندهای محبوب در سراسر جهان است. این شركت با عرضه بیش از ۴۰۰ مارك مشهور در بیش از ۲۵ كشور از جمله اروپا و آمریكا، به لحاظ توزیع شدگی منحصر به فرد است. گروه تجاری مستقر در هنگ‌کنگ دارای یك شبکه گسترده و قابل ملاحظه در تجارت عمده فروشی است. صنعتی که تنها یک تریلیون دلار در آمریکا بازار دارد. این شرکت برد خود را در بخش مد و فشن به طور قابل ملاحظه‌ای گسترش داده است. این اقدام شامل توزیع خطوط تولیدی مختلف از جمله پوشاک، کفش و لوازم جانبی مد به فروشگاه‌های شعبه‌ای، پلتفرم‌ها و فروشگاه‌های آنلاین که بیشتر در چین، ژاپن، کره و هنگ‌کنگ حضور دارند می‌شود.

این پلتفرم با یک مدیریت گسترده‌ی زنجیره تامین، ردیابی و بازبینی مداوم محصولات، تضمین بهترین کیفیت محصول و قیمت مناسب را برای کاربران خود فراهم می‌کند.

پلتفرم Membersheep به عنوان یک بستر جهانی عمده فروشی مبتنی بر بلاکچین در حال ظهور است. جایی که برندها و خرده‌فروشان می‌توانند به آن متصل شوند، تجارت کند و با یکدیگر ارتباط مستقیم داشته باشند. این پلتفرم این کار را با استفاده از رمزارز انحصاری خود به نام «Sheepcoin» انجام می‌دهد. این رمزارز با هدف بهبود تجارت الکترونیک B2B، در سفارش، پرداخت، تحویل و مراحل پیگیری ایجاد شده است. یکی از ویژگی‌های جذاب این رمزارز اختصاصی این است که این روش پرداخت بدون محدودیت است که می‌تواند ریسک‌های مربوط به ارز خارجی را کاهش دهد.

این شرکت در اوائل سال ۲۰۱۴ تاسیس شده و با موفقیت فاکتورهای اعتماد را در میان مصرف‌کنندگان خود ایجادکرده‌است. MBS از زمان تأسیس آن بسیار پیشرفت کرده است. درحال حاضر، با مجموعه ای از خرده‌فروشان برجسته از جمله شرکت‌های چند ملیتی مانند «Alibaba» همکاری می‌کند.


[۱] Business-to-business

مسعود میرزازاده

منبع: www.kitv.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *