بیت کوین موجب گرمایش زمین می‌شود!

کارشناسان بر این باورند که استخراج ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده دمای کره زمین را تا سال ۲۰۳۳ میلادی بیشتر از ۲ درجه سانتی گراد افزایش خواهد داد.

به گزارش نیوزچین و به نقل از ایسنا، این روزها کمتر کسی پیدا می شود که اسم پول مجازی بیت کوین را نشنیده باشد. همان طور که می دانید برای استخراج و استفاده از این ارز الکترونیکی، به انرژی الکتریسیته نیاز است و حالا گروهی از دانشمندان ادعا می کنند که فراگیر شدن بیت کوین، در نهایت منجر به گرم شدن کره زمین می شود.

به تازگی کارشناسان و تحلیلگران پیش بینی کرده‌اند که روند استخراج و ماینینگ ارزهای دیجیتالی رمزپایه که معمولا توسط ابررایانه و سخت افزارهای پیشرفته صورت می ‌گیرد، بر روی افزایش دمای زمین تاثیرگذار خواهد بود و  تا سال ۲۰۲۳ میلادی موجب گرمایش بیشتر هوای زمین به میزان دو درجه سانتی گراد خواهد شد.

پیش از این هم برخی تحقیقات به مصرف بالای انرژی در تراکنش های پول مجازی مذکور اشاره کرده و از برابری الکتریسیته لازم برای هر تراکنش بیت کوین، با مصرف برق هفتگی در یک منزل مسکونی خبر داده بودند.

یکی از محققان فعال در دانشگاه هاوایی نیز در این خصوص می گوید: از آنجایی که فناوری ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت‌کوین  نیازمند سخت افزارهای سنگین و قدرتمندی است، مصرف برق آن نیز بالاست بنابراین می‌تواند برای محیط زیست و کره زمین تبدیل به یکی از مخرب ترین فناوری هایی که تاکنون توسط بشر توسعه داده و استفاده شده است، شود.

از سوی دیگر علاوه بر انرژی زیادی که هنگام استخراج ارز مجازی توسط کامپیوتر مصرف می شود، انرژی لازم برای انجام تراکنش ها را هم باید در نظر گرفت که برای بیت کوین و تعداد تراکنش های زیادی که با آن صورت می گیرد، مقدار قابل توجهی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *