کمک ۲۰۰ هزار یورویی کمیسیون اروپا برای راه‌حل‌های کنترل داده‌های شهروندان

«LEDGER»، یک برنامه سازنده خطرپذیر است که توسعه‌دهندگان، محققان و کارآفرینان را قادر می‌سازد تا به راه‌حل‌های انسان محور برای تبدیل حکومت‌داری دیجیتالی در اروپا برسند. این برنامه اولین فراخوان خود را برای ارائه کمک‌های مستقیم تا ۲۰۰ هزار یورو به ۳۲ پروژه در جهت  ایجاد راه‌حل‌های غیرمتمرکزی است که در آن شهروندان بتوانند کنترل داده‌های خود را حفظ کنند.

این برنامه به دنبال ایده‌های مؤثری است که به حق مالکیت و بهره‌برداری داده‌ها احترام می‌گذارد و سبب تمرکز داده‌ها در پلتفرم‌هایی غیرمتمرکز می‌شود. اتحادیه اروپا با به تسریع در آوردن این پروژه‌ها درون شرکت‌هایی با یک مدل تجاری ارزشمند و انسان محور سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

ژابیر چائو؛ هماهنگ‌کننده‌ی پروژه «LEDGER» در این خصوص اعلام می‌کند:

«طرح ما، مشاوره و راهنمایی و کمک‌های مستقیم  به مبلغ ۲۰۰ هزار یورو را به ۳۲ پروژه برای ایجاد راه‌حل‌های غیرمتمرکز اعطا خواهد کرد. پروژه‌هایی که به شهروندان کنترل اطلاعات خود را خواهد داد.»  

مشارکت‌کنندگان برای ۶ جایگاه سلامت، مالی، حمل‌ونقل، خدمات عمومی، انرژی و پایداری و یک نام عمومی به نام «نوآوری باز» انتخاب خواهند شد.

LEDGER داده‌ها را به یک کالای مشترک که متعلق به شهروندان است تبدیل می‌کند، جایی که ارزش ایجاد شده توسط پلتفرم‌های مدیریت داده‌ها به صورت منصفانه توزیع خواهد شد. از مجموع مبلغ اعطا شده، ۵٫۶ میلیون یورو به تیم‌هایی که با استفاده از فناوری‌های غیرمتمرکز (مانند بلاکچین) برای مدیریت داده‌ها استفاده می‌کنند توزیع می‌شوند. آخرین مهلت برای تماس جهت ارسال طرح ۳۰ آوریل می‌باشد.

مسعود میرزازاده

منبع: www.the-blockchain.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *