سرمایه گذاری کره جنوبی روی پروژه‌های بلاک‌چینی در سال ۲۰۱۹

دولت کره جنوبی قصد دارد در سال ۲۰۱۹ با سرمایه‌گذاری سنگین در پروژه‌های مربوط به فناوری با بلاکچین حضوری پررنگ در این عرصه داشته باشد؛ با این حال آنها هیچ تغییری در سیاست‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال اعمال نکرده‌اند.

به گزارش چینپرس به نقل از پایگاه خبری «Kuki News»، وزارت علوم و فناوری اطلاعات و ارتباطات کره جنوبی پس از حمایت مالی ۱۰ میلیون دلاری از ابتکارات بلاکچینی در سال ۲۰۱۸ قصد دارند در سال آینده میلادی، حدود ۱۸ میلیون دلار برای پروژه‌های بلاکچین سرمایه تزریق کنند.

این گزارش ادعا می کند که وزارتخانه قصد دارد سال آینده ۱۲ پروژه‌ی مبتنی بر بلاکچین را راه اندازی کند و همچینین تا پایان امسال سه استارتاپ را با مبلغ ۱٫۳ میلیون دلار به نتیجه برساند.

این وزارتخانه همچنین با وزارت دریانوردی و شیلات و بزرگترین بندر این کشور یعنی بوسان، یک برنامه همکاری آزمایشی یک ساله را طراحی کرده است که به موجب آن مقامات مسئول حمل‌و‌نقل و کشتیرانی از راه‌حل‌های فناوری بلوچین به عنوان بخشی از فعالیت‌های واردات و صادرات خود استفاده خواهند کرد. استفاده از این راه‌حل‌ها به شرکت‌ها و مدیران بخش لجستیک اجازه می‌دهد تا اطلاعات را از طریق یک پلتفرم غیرمتمرکز در زمان درست و واقعی به اشتراک بگذارند.

اهمیت بلاک‌چین برای کره جنوبی

کره جنوبی امیدوار است که بتواند فناوری بلاکچین را در گستره وسیعی از فعالیت‌های صادرات و لجستیکی، به ویژه صنعت ضعیف کشتیرانی خود، در اختیار داشته باشد. این کشور ششمین اقتصاد بزرگ صادراتی در جهان است و بوسان پانزدهمین بندر حمل‌ونقل جهان از نظر صادرات و واردات می‌باشد.

گروه خدمات فناوری اطلاعات شرکت سامسونگ در سال گذشته، به شکل‌گیری کنسرسیوم بلاکچین که شامل سرویس گمرک کره، وزارت دریانوردی و شیلات، بخش دریانوردی شرکت هیوندای و آی بی ام کره، کمک کرد. این کنسرسیوم ادعا می‌کند که در اواخر سال ۲۰۱۷  برای اولین بار در جهان توانسته با کمک فناوری بلاکچین یک محموله‌ی صادراتی را از بندر کره جنوبی به مقصد کشور چین با موفقیت هدایت کند.

با این حال، وزارتخانه‌ها تمایل دارند خودشان را از سیاست‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال دور نگه دارند. خبرگزاری کوکی به نقل از یک مقام وزارت علوم و فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌گوید: «ما نسبت به صنعت بلاکچین مسئول هستیم – کمیته [نظارتی] خدمات مالی مسئول ارزهای دیجیتال است. این دو بخش باید به صورت جداگانه از هم در نظر گرفته شوند.»

مسعود میرزازاده

منبع: cryptonews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *