پروژه‌های برتر مبتنی بر بلاکچین که باید در سال ۲۰۱۹ مورد توجه هر سرمایه‌گذار قرار بگیرد

در سال گذشته، افزایش قیمت ارزهای دیجیتال با افزایش تعداد پروژه‌های مبتنی بر بلاکچین در جهان همراه بود. در بعضی موارد، شرکت‌ها شروع به اضافه کردن کلمه بلاکچین به نام تجاری خود کردند تا از منافع زیاد این تکنولوژی در حال ظهور بهره‌مند شوند. کلاهبرداری‌های فراوان در ارائه‌ی ICO ها نیز به افزایش فشارهای نظارتی در صنعت ارزهای دیجیتال منجر شد. این سیستم‌های نظارتی در تلاش بودند تا از طعمه شدن سرمایه گذاران از در پروژه‌های جعلی محافظت کند. در عین حال، برخی از پروژه های قانونی نیز قادر به ایجاد محصولات ارزشمندی نبودند تا از تقاضای بالایی برخوردار باشند.

پس از شکست بسیاری از ICO ها، ممکن است برای سرمایه‌گذار مشکل باشد که بتواند به هر پروژه جدید بلاکچینی اعتماد کند. با این حال، هنوز هم برخی از پروژه‌های در حال ظهور وجود دارند که ممکن است در این سال ارزش خود را داشته باشد.

برترین پروژه‌های بلاکچینی مطرح در سال ۲۰۱۹

۱- VeChain

سال‌هاست که «VeChain» توانسته است نام تجاری خود را با وارد شدن به مشارکت سودمند متقابل با رهبران صنعت، ایجاد کند. یکی از این مشارکت‌‎ها، مشارکت با دومین شرکت بزرگ خدمات حرفه‌ای در جهان (PwC) بود. این مشارکت می‌تواند به توسعه محصولات با ارزش افزوده‌ی مبتنی بر تکنولوژی بلاکچین منجر شود. به یاد داشته باشید که VeChain همچنین در پروژه‌های دیگری با مایکروسافت و هایپرلجر کار می‌کند.

علاوه بر این، VeChain نیز برنامه‌هایی برای استفاده از «NFC» برای ردیابی محصولات در زنجیره تامین با استفاده از بلاکچین خود دارد. این سیستم به کاربران اجازه می‌دهد که اطلاعات دقیق موجودی را دنبال کنند. شبکه، فرآیند تولید از مرحله اول تا آخرین مرحله و تحویل را نظارت خواهد کرد. همچنین ردیابی چرخه حیات محصولات به کاربران کمک می‌کند تا صحت پروژه را تعیین کنند.

۲- Lisk

پلتفرم «Lisk» نیز در حال کار بر روی پروژه‌های بزرگ سال گذشته بود. این استارتاپ بلاکچینی دو ساله توسط اولیور بداوز و مکس کوردک توسعه یافته است. این استارتاپ بیشتر از بسیاری از پروژه‌های دیگر دوام آورده است، زیرا دارای یک شرکت مادر قوی با منابع کافی برای تامین مالی در هر پروژه است. در طول بازار در سال ۲۰۱۸، لیسک متحمل زیان‌های مالی شدیدی شد، اما همچنان به توسعه خود ادامه داد.

پروژه بزرگ شرکت که در حال کار بر روی آن است قرار است برای کاربران قدرت کنترل کامل از داده‌های خود را فراهم کند. با امکان دسترسی کاربران به اطلاعات آنلاین خود، Lisk امیدوار است که بتواند مردم را از مشکل نقض داده‌‌ها توسط سازمان‌های متمرکز آزاد کند.

روشنایی در انتهای تونل

در طول بازار گسترش یافته در سال ۲۰۱۸، بیش از یک هزار پروژه‌‌ی مربوط به ارزهای دیجیتال به دلیل کمبود بودجه شکست خوردند. در حالی که بسیاری از این پروژه‌ها کلاهبرداری بود، برخی دیگر مشروعیت داشتند، اما صرفا از بودجه‌ها استفاده می‌کردند. ارزش بازار ارزهای دیجیتال از دسامبر ۲۰۱۷ تا کنون از ۸۰۰ میلیارد دلار به ۷۰۰ میلیارد دلار کاهش یافت.

داشتن منابع کافی یکی از عوامل کلیدی است که تعیین خواهد کرد که چقدر یک پروژه در کنار نوع محصول مناسب خود می‌تواند دوام داشته باشد. دو پروژه ذکر شده در بالا فقط ایده و چشم‌انداز خوبی ندارند، آنها همچنین منابع لازم برای دستیابی به این ایده‌ها را نیز دارند.

منبع: smartereum.com

مسعود میرزازاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *