۳۱ اکتبر سالگرد انتشار وایت پیپر بیت کوین!

به گزارش نیوزچین در دهمین سالگرد. انتشار وایت پیپر بیت کوین(White paper)  بابی لی فعال چینی عرصه بلاک‌چین و بیت کوین در توئیتر خود نوشت:

بیت کوین به سرعت در حال رشد است. ما اکنون در دهمین سال حضور بیت کوین هستیم. امروز ۳۱ اکتبر دهمین سالگرد انتشار وایت پیپر بیت کوین است که توسط ساتوشی ناکاموتو افسانه ای در سال ۲۰۰۸ عرضه شد. ساتوشی متشکریم. دنیا (به خاطر کار تو) تا ابد تغییر کرد. به امید ده سال خوب آینده!

توییت بابی لی
توییت بابی لی

 در دوره بحران مالی جهانی (سال۲۰۰۸)، اولین و مشهورترین ارز دیجیتال یعنی بیت‌کوین از شبکه های زیرزمینی جوانان آزادی خواه ظهور کرد. طی دهه گذشته محبوبیت آن افزایش یافت و در نتیجه تعداد افراد مخالف با آن نیز زیاد شد. ساتوشی ناکاموتو، خالق و بنیان گذار ناشناس بیت کوین در ۳۱ اکتبر ۲۰۰۸ بیان کرد:

من بر روی سیستم پول الکترونیکی جدید کار کرده ام که کاملا همتا به همتا می‌باشد و در آن نیازی به طرف سوم مورد اعتماد نیست.

این اولین ایمیل از مجموعه پیام های فرستاده شده توسط ساتوشی ناکاموتو، در پروپوزال سیستم پرداختی می‌باشد که کاملا به صورت ناشناس بر بستر دفترکل توزیع شده غیرمتمرکز به اسم بلاک چین اجرا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *