همکاری Bitfury و یک بنیاد برای شروع عملیات ماینینگ در پاراگوئه با کمک انرژی پاک

شرکت بلاکچین «Bitfury» پنجشنبه هفته‌ی گذشته اعلام کرد که به همراه یک بنیاد عمومی تحقیق و توسعه‌ از کره جنوبی برای شروع عملیات استخراج بیت‌کوین در پاراگوئه همکاری داشته‌است. این تلاش بخشی از یک پروژه‌ تحت عنوان «غاز طلایی» مرتبط با بنیاد است. هدف این پروژه ایجاد «بزرگترین مرکز استخراج رمزارز در جهان» است.

این دو سازمان با همکاری یکدیگر برای ساخت «سایت‌های پردازش تراکنش بیت‌کوین» در این کشور آمریکای جنوبی برنامه‌ریزی می‌کنند. طبق گزارش‌ها، این سایت‌ها برق مورد نیاز خود را از دو سد در رودخانه « Paraná» دریافت خواهند‌کرد.

درحال حاضر تنها حدود ۵۰ درصد از قدرت تولید شده از این دو سد در داخل کشور استفاده می‌شود. این عملیات ماینینگ برنامه‌ریزی‌شده ممکن است فرصتی را برای پاراگوئه به‌منظور بهره‌برداری بیشتر از منابع انرژی پاک خود فراهم کند.

ساندرا اوتازو ورا، یک وکیل پاراگوئه‌ای و مشاور بنیاد عمومی در این‌باره می‌گوید:

«پاراگوئه در حال جستجوی روش‌های خلاقانه‌ای برای استفاده از فناوری‌های درحال‌ظهور، مانند بلاکچین و رمزارزها می‌باشد. این کارها با هدف بهره‌مندی اقتصاد و شهروندان خود از این فناوری‌ها صورت می‌گیرد. این همکاری با متحدان راهبردی مانند بنیاد عمومی و شرکت بیتفوری، زیرساخت‌هایی را فراهم خواهدکرد که پاراگوئه را قادر به پیشبرد این تلاش‌ها می‌کند.»

بیتفوری و بنیاد مشترک تنها دو گروهی نیستند که به دنبال استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر برای فعالیت‌های مرتبط با ماینینگند. برای مثال تابستان گذشته یک شرکت کامپیوتری مستقر در نیویورک به نام «Soluna» اعلام کرد که در حال توسعه‌ی یک مرکز تولید برق بادی در جنوب مراکش است. هدف از این کار استفاده از انرژی پاک برای ماینینگ و استخراج بیت‌کوین است. «جان بلیزار» مدیرعامل این شرکت اظهار داشت:

«چشم انداز شرکت ما، دادن قدرت به بلاکچین با انرژی پاک و تجدیدپذیر است. انرژی که ما آن را داشته‌باشیم و بتوانیم آن را کنترل کنیم.»

مسعود میرزازاده

منبع: https://www.ethnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *