با وجود بحران در بازار رمزارزها، کماکان علاقه به آموزش در این حوزه دیده می‌شود

پلتفرم سرمایه گذاری جهانی eToro U.S در نظر سنجی جدیدی نشان داد که علیرغم علاقه واضح در سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال، فقدان آموزش عمده ترین مانعی است که از سرمایه گذاری آنلاین در این حوزه جلوگیری می‌کند.

به گزارش چینپرس «گای هیرش» ، مدیر عامل شرکت آمریکایی eToro، اظهار داشت:

در اواخر سال ۲۰۱۸ بازار سرمايه گذاري ارزي بحران بزرگی را شاهد بوده است، اما کماکان سرمایه گذاران آنلاین، چشم بر روی تحولات رمزارزها نگه داشته اند. اما این بررسی نشان داد که کمبود منابع آموزشی در دسترس برای کسانی که مایل به سرمایه گذاری در آن هستند از موانع مهم می‌باشد. همانطور که ما به سوی آینده حرکت می کنیم دارایی‌ها به طور فزاینده ای جذب می شوند اما وظیفه مهم ما این است که سرمایه گذاران را به منابع مورد نیاز آموزشی و تحلیلی برای سرمایه گذاری در این حوزه تجهیز کنیم.

با این حال، این نظرسنجی در سطح ملی آمریکا از ۱۰۰۰ سرمایه گذار آنلاین نشان داد که مهارت آن ها در کلاس cryptoasset کماکان بسیار کم است. سه چهارم از کسانی که تا به حال در این حوزه سرمایه گذاری نکرده اند، اطلاعاتی در این مورد ندارند. حتی در میان سرمایه گذارانی که در حوزه رمزارزها ورود کرده اند بیش از یک پنجم پاسخ دهندگان احساس می کنند که دانش آن ها در این مورد کم و ناکافی است. همچنین تقریبا نیمی از (۴۴ درصد) سرمایه گذاران آنلاین معتقدند آموزش و پرورش دلیل اصلی عدم رمزنگاری تجاری است.

روش‌های یادگیری بیشتر در حوزه رمزارزها

هنگامی که عملگرایانه نگاه می‌کنیم، سه روش زیر را برای یادگیری بیشتر کسانی که در حال حاضر برنامه ریزی برای سرمایه گذاری داشته ویا علاقه مند به سرمایه گذاری در این حوزه هستند، وجود دارد که درصد مخاطبان این روش ها نیز از طیق نظر سنجی استخراج شده است:

  • شروع به سرمایه گذاری کم برای آزمایش بازار (۹۲ درصد علاقه مند یا بسیار علاقه مند)
  • رصد معاملات برای الگوگیری (۸۵ درصد علاقه مند یا بسیار علاقه مند)
  • رمزنگاری تحقیقاتی با استفاده از کانال های آنلاین (۸۲ درصد علاقه مند یا بسیار علاقه مند)

همچنین در میان تمام گروه های سرمایه گذاران آنلاین که در حال حاضر در رمزنگاری سرمایه گذاری نمی کنند، سه مانع  برای ورود به این حوزه دیده می‌شود:

  • نوسان قیمت،
  • ترس از کلاهبرداری
  • عدم آموزش

با این حال، دلیل عمده عدم تجارت بین مردان و زنان به طور قابل توجهی متفاوت است. در حالی که مردان نرخ بی ثباتی قیمت را به عنوان مانع عمده برای تجارت رمزارز ها (۴۱ درصد) مشخص کردند، بیش از نیمی (۵۱ درصد) از زنان عدم آموزش و دانش را به عنوان دلیل اصلی عدم تجارت عنوان کردند.

رسول کچوئیان

منبع: the-blockchain

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *