راه‌اندازی مرکز نوآوری بلاکچین در منهتن شهر نیویورک

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت توسعه اقتصادی شهر نیویورک اعلام کرده است مرکز بلاکچین در منطقه‌ی منهتن این شهر افتتاح خواهد شد.

ابتکار عمل به کارگرفته شده در این زمینه، مشارکت با سرمایه‌ی خطرپذیر و شورای جهانی کسب‌وکار بلاکچین است. خود نیویورک ۱۰۰ هزار دلار به مرکز جدید بلاکچین کمک کرده است. با این حال همچنان به جمع‌آوری کمک‌های مالی از طریق مشارکت‌های شرکتی و هزینه‌های عضویت ادامه خواهد داد.

مرکز همزمان با گذار بازار ارزهای دیجیتال از یک شرایط دشوار افتتاح می‌شود. قیمت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۸ به شکی بد و به میزان ۹۰ درصد کاهش پیدا کرد. که موجب شد تا بسیاری از شرکت‌های استارتاپی فعال در این تکنولوژی به دلیل کمبود منابع کارکنان خود را تعدیل یا کسب‌وکار خود را تعطیل کنند. بعضی از شرکت‌ها حتی آزمایشات توسعه‌ای خود بر روی فناوری بلاکچین را به تعویق بیاندازند. این امر به طرف‌های متعدد امکان داد داده‌ها را به آسانی و به شیوه‌ای قابل اعتماد به اشتراک بگذارند. «Walmart» یکی از نمونه‌هایی است که از این تکنولوژی استفاده می‌کند.

چشم‌انداز شهر نیویورک

شهر نیویورک می‌خواهد خود را به عنوان پیشگام در فناوری بلاکچین معرفی کند. از زمانی که این گزارش در ماه می منتشر شد، حرکت آغاز شد تا نیویورک بتواند «مرکز دسترسی برای نوآوری بلاکچین» باشد.

جیمز پاتچت، مدیر عامل و رئیس شرکت توسعه اقتصادی شهر نیویورک، در آن زمان گفت:

«در جهان هیچ شهری وجود ندارد که بتواند برای رهبری راه بلاکچین جایگاه بهتری داشته باشد. ما یک رهبر جهانی در امور مالی، املاک، رسانه‌ها و فناوری هستیم. همه‌ی صنایع از نوآوری‌های باور نکردنی این فناوری جدید دیدن خواهند کرد.»

او همچنین در این زمینه اشاره کرده است که:

«این شهر توجه و تمرکز زیادی به بلاکچین می‌کند تا ببیند که چگونه می‌توانیم این صنعت را رشد دهیم و مطمئن شویم که می‌توانیم فرصت‌های زیادی را برای نیویورک‌ها خلق کنیم.»

آنا آرینو، مامور ارشد استراتژی در مرکز توسعه آموزش، به بلومبرگ گفت:

«ما در حال یک بازی طولانی هستیم. این یک تکنولوژی جدید است، بنابراین سالها زمان نیاز داد تا بلاتکلیفی و شک پیرامون این انقلاب و تحول برطرف شود. در حالی که ما نمی‌دانیم آینده چیست، اما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که ما در شکل‌دهی آن جایگاه و نقش داریم.»

مسعود میرزازاده

منبع: blockchaintechnology-news.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *