مدیران جهانی کسب‌وکار در حوزه فناوری بلاکچین به تهران می‌آیند

مدیران جهانی کسب‌وکار، اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برای شرکت در مجموعه همایش‌های بین‌المللی کاربرد استانداردهای GS1 در کسب‌وکار الکترونیکی، به تهران می‌آیند. همایش اینترنت اشیا، همایش بلاکچین و همایش تجارت الکترونیکی از جمله برنامه‌هایی است که در این مجموعه همایش‌های برگزار خواهد شد. همچنین به موازات با برگزاری همایش‌ها، استارتاپ بین‌المللی با حضور صاحبان ایده و طرح کسب‌وکار از ایران و سراسر جهان برگزار خواهد شد.

سازمان جهانی تجارت با نام اختصاری WTO با برگزاری جلسات متعدد، نزدیک به یک قرن است که اهدافی نظیر ارتقای سطح زندگی، تأمین اشتغال، توسعه تولید و تجارت و … را دنبال می‌کند. یکی دیگر از اهداف مهم این سازمان، افزایش سهم کشورهای کمتر توسعه‌یافته یا درحال‌توسعه از رشد تجارت بین‌المللی است. اما اکنون این سؤال به ذهن می‌رسد که کدام کشورها توسعه‌یافته و کدام‌یک در حال توسعه‌اند؟ برای پاسخ به این سؤال باید به شاخص‌های مختلفی مانند افزایش تولید ناخالص داخلی، تسهیل امور و توانمندسازی کسب و کارها، دستیابی به قیمت‌های رقابتی، گسترش تنوع صادرات و افزایش بازارهای هدف صادراتی توجه نمود.

بسیاری از کشورها طی سال‌های اخیر تلاش خود را برای دست‌یابی به شاخص‌های توسعه‌یافتگی از قبیل افزایش صادرات محصولات با ارزش‌افزوده بالا(صنایع ‌های‌تک)، رشد سرمایه‌گذاری خارجی، ایجاد شفافیت و کاهش فساد، کاهش نرخ تورم، رشد گردشگری، افزایش سرمایه‌گذاری در تحقیق و توسعه، افزایش امنیت شغلی و نیز رشد شاخص‌های مرتبط با سطح رفاه اجتماعی به کار گرفته‌اند و توانسته‌اند خود را در جایگاه کشورهای توسعه‌یافته ببینند، شاخص‌هایی که هرچند کشورمان طی سال‌های اخیر تلاش زیادی برای دستیابی به آن‌ها انجام داده اما به اعتقاد کارشناسان تا رسیدن به جایگاه کشور توسعه‌یافته فاصله زیادی وجود دارد.

GS1 چیست؟

سازمان جهانی GS1 یک نهاد بین‌المللی غیرانتفاعی و غیردولتی با سابقه‌ای ۴۵ ساله است که توسعه و مدیریت فراگیرترین سیستم استانداردهای زنجیره تأمین در دنیا را بر عهده داشته و با استفاده از این استانداردها اطمینان و شفافیت را در زنجیره تأمین کسب و کارهای مختلف تضمین می‌کند. این سازمان با برقراری ارتباطی صحیح از طریق نمایندگی خود در سراسر جهان با شرکای تجاری، صنایع تولیدی، دولت‌ها و شرکت‌های صاحب فناوری تلاش می‌کند تا نیازها و مشکلات موجود در کسب و کار آن‌ها را شناسایی کرده و از طریق طراحی و پیاده‌سازی استانداردهای جهانی پاسخی مناسب برای آن نیازها ارائه دهد.

منبع: www.tabnak.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *