استفاده از قرارداد هوشمند در سوخت گیری هواپیماها

 

قرارداد هوشمند
قرارداد هوشمند

شرکت هواپیمایی روسی S7 Airlines با شرکت نفتی دولتی “گازپروم نفت”، برای استفاده از قرارداد هوشمند مبتنی بر بلاک چین در زمان سوخت رسانی هواپیما، همکاری کرده است.

 

به گزارش نیوزچین به نقل از کوین تلگراف، شرکت S7 که طی دو سال گذشته تعدادی از موارد استفاده از بلاکچین را توسعه داده است، اکنون از تکنولوژی برای افزایش بهره وری سوخت رسانی و پرداخت و همچنین فرایند سوخت گیری در فرودگاه ها استفاده خواهد کرد. این شراکت نشان دهنده اهمیت سوخت رسانی هوایی برای شرکت گاز پروم است. ولادیمیر یگوروف مدیر اجرایی شرکت Gazpromneft-Aero اظهار داشت:

استفاده از بلاک‌چین برای حسابداری و حل و فصل مسائل مالی بین ایرلاین ها و شرکتهای سوخت رسانی نیروی محکره تازه ای برای پیشرفت کل صنعت در آینده خواهد بود.

با توجه به طرفهای درگیر، این حرکت نخستین استفاده از فن آوری های بلاک‌چین را در بازار روسیه نشان می دهد.

قرارداد هوشمند در صنایع هوایی

گازپروم توضیح می دهد که قرارداد هوشمند جایگزین روند پیچیده فعلی که شامل پیش پرداخت، تضمین های بانکی و «خطرات مرتبط با آن» خواهد شد. در نهایت این روش سبب کاهش زمان پردازش و صرفه جویی در هزینه های کار خواهد شد.

پاول ورونین مدیر انفورماتیک گروه S7 می گوید:

طبق رویه های مشخص در قرارداد هوشمند، هنگامی که سوخت گیری کامل انجام می شود، مصالحه صورت می گیرد و پرداخت مالی انجام می شود. فناوری کمک می کند تا شفافیت در پروسه های مالی افزایش یابد و ما می توانیم طیف وسیعی از فرآیندهای دستی و کاغذبازی را کنار بگذاریم و سرعت کار را بلاتر ببریم.

در اواخر سال ۲۰۱۶، S7 با بانک محلی Alfa Bank توافق کردند که از قراردادهای هوشمند برای پرداخت های B2B استفاده کنند. در سال گذشته این کمپانی سامانه فروش بلیط آنلاین نوین خود را تاسیس کرد. پاول ورونین در آن زمان گفت این سامانه اولین سامانه خرید بلیط هواپیما در جهان از طریق اتصال یک API بلاک‌چینی به بانک شکل گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *