ماه آینده میلیاردها دلار روسیه می‌تواند به سمت بیت‌کوین سرازیر شود!

یک اقتصاددان برجسته روسیه به خبرگزاری میکی گفته است که: وی معتقد است اوایل ماه آینده دولت روسیه می‌تواند میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین را آغاز کند و به طور بالقوه باعث ایجاد یک بازار جدید در بیت‌کوین شود.

ولادیسلاو گینکو، سخنگوی آکادمی اقتصاد ملی ریاست جمهوری روسیه، پیش‌بینی کرده است که تحریم‌های جدید ایالات متحده، کرملین را مجبور به تنوع بخشیدن به ذخایر نقدی خود از جمله بیت‌کوین خواهد کرد.

آقای «گینکو» در مصاحبه با میکی از مسکو، گفته است: «اثرات تحریم‌های ایالات متحده ممکن است تنها از طریق استفاده از بیت‌کوین کاهش یابد.»

به دلیل تحریم‌های ایالات متحده، نخبگان روسیه مجبور به خالی کردن خود از دارایی‌ها و دلار ایالات متحده هستند و به طور وسیع بر بیت‌کوین سرمایه‌گذاری می کنند.

او در این باره افزوده است:

«بانک مرکزی روسیه ۴۶۶ میلیارد دلار ذخایر را در اختیار دارد و باید در مواردی که در آینده فرصت‌های محدودی برای انجام آن وجود دارد به ذخایر خود تنوع بخشد.»

به نظر او، اولین موج سرمایه‌گذاری قابل توجه دولت روسیه در بیت‌کوین می‌تواند در عرض چند هفته آغاز شود. ارزش این سرمایه‌گذاری‌ها به میلیاردها دلار خواهد رسید.

«من معتقدم که دولت روسیه در ماه فوریه امسال، زمانی که کنگره ایالات متحده تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه وضع کند، شروع به تنوع ذخایر خود با بیت‌کوین خواهد کرد.»

نظر دولتمردان روسیه در رابطه با بیت‌کوین

آقای گینکو، فارغ التحصیل دانشگاه ایالتی سنت پترزبورگ، اخیرا در تلویزیون و رادیو دولتی روسیه ظاهر شده است. تفسیر اقتصادی ارائه می‌دهد و می‌گوید که بسیاری از کارهای اخیر او در راستای متقاعد ساختن مقامات روسی بوده است مبنی بر اینکه بیت‌کوین بهترین راه برای کنار آمدن با تحریم‌های شدید آمریکا علیه کرملین است.

ولادیسلاو گینکو همچنین گفته است:

«من معتقدم که در آینده، کشورهای دیگر نیز شروع به انجام این کار خواهند کرد و روسیه اکنون فرصت شگفت‌انگیزی برای سرمایه‌گذاری سنگین در بیت‌کوین پیش رو دارد.»

آقای پوتین در انجمن سرمایه‌گذاری روسیه در مسکو در سخنانی به نوعی اظهارات ولادیسلاو گینکو را تایید کرده است و گفته است:

«ما هیچ هدفی برای دور شدن از دلار نداریم، این دلار است که از ما دور می شود. به دلیل عدم ثبات در انجام کسب‌وکار با دلار، به دنبال پیدا کردن ارزهای جایگزین و ایجاد یک سیستم مالی مستقل از دلار هستیم.

مسعود میرزازاده

منبع: micky.com.au

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *