سازمان گمرک بریتانیا پروژه مرز بلاکچینی را به دلیل ضرب‌العجل برگزیت متوقف می‌کند

سازمان گمرک کشور انگلستان اعلام کرده‌است که کار خود را بر روی یک برنامه آزمایشی مبتنی بر بلاکچین که سپتامبر سال گذشته آغاز کرده بود، تا زمان خروج انگلستان از اتحادیه‌ی اروپا به تعویق خواهداندخت.

در بخش پرسش و پاسخ وبسایت مجلس نمایندگان، ادی هیوز عضو پارلمان انگلستان، دولت را به برنامه‌ریزی برای استفاده از فناوری بلاکچین در سیستم‌های گمرکی تحت «Brexit یا خروج از اتحادیه» دعوت کرد. هیوز همچنین به روزرسانی آزمایشات «اثبات مفهوم» که قبلا انجام می‌شد را درخواست کرد.

اظهارنظرها درباره‌ی اهمیت این پروژه:

مل استرید دبیرکمیسیون مالی وخزانه‌داری پارلمان، توضیح داد که این پروژه شامل توسعه یک بلاکچین مجوزدار است که می‌تواند برای آگاهی از وضعیت «اختیار اقتصادی» یک تاجر مورد استفاده قرار گیرد.

forklift handling container box loading to freight train

استرید در این باره می‌گوید:

«اثبات مفهوم به مدت شش هفته اجرا شد و نشان داد که دولت می‌تواند از بلاکچین برای اشتراک ایمن نتایج کنترل‌های ریسک برای بهبود کارایی فرآیندهای گمرکی خاص استفاده کند.»

او همچنین اضافه کرد:

«هرگونه اقدام قابل توجه بلاکچینی نیازمند کار قابل‌توجه از سوی سازمان گمرک است. کار بیشتر در زمینه‌ی کاربرد بلاکچین برای «وضعیت اپراتورهای مجاز اقتصادی» تا زمانی که انگلستان از اتحادیه اروپا خارج شود، متوقف شده‌است.»

در ابتدا، برنامه آزمایشی بلاکچین به نظر می‌رسید همزمان با اجرای «Brexit» و با هدف استفاده از بلاکچین برای ایجاد مرز تکنولوژیکی اتفاق خواهد افتاد.

مایک پاتر رئیس موقت واحد دیجیتال و اطلاعات، سپتامبر سال ۲۰۱۷ گفته‌بود:

«اکنون ما سیستم اثبات مفهوم را براساس بلاکچین ساخته‌ایم که نشان می‌دهد شما می‌توانید تمام ۲۸ سازمان اتحادیه اروپا را که در مرز برای هماهنگ کردن ریسک‌ها و مداخلات عمل می‌کنند، هماهنگ کنید.»

به نظر می‌رسد که حتی در مورد تصمیمات سیاسی برگزیت زمان تا ماه مارس طول بکشد. حتی خارج از اثبات مفهوم بلاکچین، دیگر تصمیمات مهم نیز از جمله حقوق شهروندی ساکنان و مرز با ایرلند به دلیل  برگزیت به‌تعویق می‌افتد.

مسعود میرزازاده

منبع: cryptoslate.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *