مدیر عامل شرکت Panxora: مقررات جدید ایالات متحده رمزنگاری را با خطر مواجه می‌کند!

 گاوین اسمیت، مدیر عامل شرکت Panxora، در مصاحبه ای کاملا از مدل نظارتی و قانونی کنونی ایالات متحده در حوزه رمزنگاری اعلام نارضایتی کرد.

وی علی رغم اظهار رضایت از تلاش ایالت متحده در بالا بردن فهم و درک خود از این حوزه، بیان کرد که مدل نظارتی برای شرکت های رمزنگاری حتی برای آنها که در ایالات متحده مستقر نیستند، دشوارتر می شود.

وی گفت:

با این که این عمل یک گام مهم و مثبت است که از طرفایالت متحده برای ایجاد شفافیت برداشته می‌شود، اما تنظیم کننده های خارج از کشور بایدفعالانه تر عمل کنند یا خطر کنترل شفافیت کامل این دارایی های خاص را به طور کامل بهایالات متحده واگذار کنند

اسمیت ادامه می دهد:

مقامات آمریكا، با اعمال جریمه های سنگین و گاها با باز کردن پرونده های جنایی برای شركت های حوزه رمزنگاری، در صدد كنترل توسعه کریپتوکارنسی‌ها در سطح جهان می‌شوند. در حالی عملا حوزه‌های قضایی خود کسب وکارها در نظر گرفته نمی‌شود.

مدیر عامل شرکت Panxora گفت:

قطعا این موارد برای شرکت های خارج از ایالات متحده نگران کننده خواهد شد، زیرا شما می‌توانید یک کسب و کار ایجاد کنید که کاملا در حوزه و نیز کشور خود قانونی است، اما هنوز هم توسط دولت فدرال ایالات متحده تحت پیگرد قرار می‌گیرد. تا زمانی که دولت‌های حاکم درجهت حفظ و نگهداری کسب و کارهایی که در مرزهای خود فعالیت می‌کنند گام محکمی برندارند، ایالات متحده قدرت کنترل نامطلوب را در کنترل رشد اقتصاد رمزنگارانه خواهد داشت. 

وی ادامه داد: 

این بسیار خوشحال کننده است که تنظیم کنندگان لوایح قانونی خواستار درک بیشتر از مبانی رمزنگاری هستند. با این حال حرکت های اخیر تنظیم کنندگان دقیقا در تضاد با اهداف آن ها (برای رشد شفاف و سالم حوزه رمزنگاری و توان رقابتی ارز رمز ها با ارزهای سنتی است) است. برای مثال با توجهه به درون مایه این لوایح بعید است که کسی برای هر بار خرید یک قهوه و یا تیشرت با رمزارزها حاضر به تایید هویت خود شود.

او در نهایت گفت :

این اقدامات با وجود این که می‌توان گفت که برای شرکت‌های آمریکایی به درستی انجام شده تا در سطح جهانی به راحتی کار کنند، اما برای شرکت های خارج از ایالات متحده به درستی امکان دسترسی به بازارهای آن را نمی‌دهد.

رسول کچوئیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *