رقابت سنگین بلاکچینی ایالات متحده و چین با یکدیگر

بسیاری از طرفداران متعصب رمزارزها؛ تمایل دارند تا بلاکچین را با دارایی‌های دیجیتال خود ترکیب کنند. علی‌رغم ارتباطات قوی، این دو تکنولوژی (بلاکچین و رمزارز) در بسیاری از زمینه‌ها جدا از یکدیگر هستند. بسیاری از تحلیل‌گران معتقدند که عموم مردم بیشتر به بلاکچین علاقه‌مندند.

در حال حاضر داده‌هایی که توسط «The Next Web» تهیه شده است نشام می‌دهد که در حال حاضر ایالات متحده در رابطه با رشد شغل‌ مرتبط با بلاکچین نسبت به چین برتری دارد. این دو کشور در یک مسابقه‌ی شدید بلاکچینی با یکدیگر قرار دارند.

بازار کار در حال توسعه بلاکچین

در اواخر سال ۲۰۱۷ و اوایل سال ۲۰۱۸، بلاکچین به یک کلمه داغ و در حال رشد تبدیل شد که به طور گسترده در ارتباط با رمزارزها بود.

با وجود اینکه کلاهبرداری در اطراف رمزارزها رخنه کرده است، اما بازار آن همچنان ادامه دارد. رشد شغلی مربوط به صنعت بلاکچین در حال افزایش است به طوری‌که داده‌های اخیر نشان می‌دهد که برخی از شرکت‌های بزرگ در ایالات متحده در حال هزینه برای استخدام کارشناسان این حوزه هستند.

براساس این مجموعه داده‌ها، حدود نیمی از ۵۷۱۱ شغل مرتبط با فناوری بلاکچین را کارفرمایان در ایالات متحده، برعهده دارند. پس از آن انگلستان و سپس هند در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

از کارفرمایانی که اکثریت این فرصت شغلی را تشکیل می‌دهند، شرکت IBM بیشترین سهم را دارد. این شرکت در حال حاضر نزدیک به ۱۱۰ جایگاه شغلی باز برای افرادی که با این فناوری جدید آشنا هستند درنظر گرفته است.

شرکت‌های برجسته‌ی دیگر با فراوانی شغل‌های مرتبط با بلاکچین شامل شرکت‌های «Ernst & Young»، «Oracle»، «Deloit»، و «PWC» می‌باشند.

جالب اینجاست که از ده شرکت برتر با تعداد فرصت‌های شغلی بالا، تنها سه شرکت به طور مستقیم با رمزارزها مرتبط هستند و بقیه در حوزه‌ی فناوری بلاکچین فعالیت دارند.

مسعود میرزازاده

منبع: www.newsbtc.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *