تلفن همراه گلکسی S10 سامسونگ مجهز به امکان ذخیره‌سازی کلید خصوصی رمزارزها

بر اساس یک اعلام رسمی در ۲۰ فوریه، تلفن همراه جدید سامسونگ «Galaxy S10» امکان ذخیره‌ی کلید خصوصی رمزارزها را فراهم می‌کند.

سامسونگ اعلام کرد که گوشی جدید خود را که شامل کارکرد «Knox» می‌باشد را امروز در سئول، سان فرانسیسکو و لندن رونمایی کرده است:

«گلکسی S10 با درجه امنیت Knox و همچنین پشتیبان ذخیره‌سازی ایمن توسط سخت‌افزار ساخته شده‌است که کلید خصوصی شما را برای خدمات مبتنی بر بلاکچین تلفن همراه نگه‌داری می‌کند.»

پیش از انتشار S10، شایعات در مورد پیکربندی گوشی و پشتیبانی احتمالی از کیف پول‌های رمزارزی فراوان بود. ماه گذشته، تصاویری منتشر شد که ادعای وجود یک « Keystore» بلاکچینی را بر روی این گوشی مجسم کرد.. عکس‌هایی که به نظر می‌رسید نشت کرده بودند، یک آپشن کیف پول اتریوم را در فهرست رمزارزهای پشتیبانی‌شده نشان می‌دادند. در نشست مطبوعاتی روز گذشته، هیچ یک از این کیف پول‌ها مطرح نشد.

سامسونگ تنها تولید‌کننده‌ی بزرگ گوشی‌های هوشمند نیست که توانایی‌های مربوط به رمزارزها را در گوشی‌های خود اعمال کرده است. در ماه می سال گذشته، شرکت HTC اولین تلفن همراه بومی خود یعنی «HTC Exodus» را معرفی کرد که با پشتیبانی از چندین شبکه‌ی بلاکچینی از جمله بیت‌کوین و اتریوم عرضه می‌شد.

در دسامبر ۲۰۱۸، نیز «Sirin Labs»، اولین تلفن‌هوشمند مبتنی بر بلاکچین جهان به نام « Finney» را به بازار عرضه کرد.

مسعود میرزازاده

منبع: cointelegraph.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *