استارت‌آپ نیجریه‌ای پلت فرم بلاک‌چینی برای ذخیره سازی سوابق بهداشتی افراد ارائه کرد

یک استارتاپ نیجریه ای در حوزه بهداشت و درمان به نام  Cura network اعلام کرد که سیستم انحصاری و جهانی خود در این مقوله را راه اندازی کرده است. محصول این استارتاپ یک پلت فرم ذخیره سازی داده ها و سوابق بهداشتی-درمانی افراد است که برای اشتراک گذاری و همکاری افراد در این حوزه و نیز برای ارتقاع سطح سلامت بارگذاری می‌شود.

افراد شرکت کننده در این طرح بیماران، متخصصان پزشکی، ارئه دهندگان و توسعه دهنگان این برنامه و دیگر برنامه های بهداشتی _درمانی هستند.

بیماران مالکیت منحصر بفردی از اطلاعات سلامتی خود را دارند که می توانند توزیع و برای سایر اشخاص  به اشتراک بگذارند.  آنها همچنین می توانند دسترسی به بخشی یا همه سوابق بهداشتی خود را برای دیگر افراد مجاز کنند. اطمینان از قابلیت همکاری اطلاعات، دسترسی سریع و امن، حریم خصوصی و قابلیت انتقال داده ها از دیگر ویژگی های پلت فرم Cura Network است که در عین حال میتواند منبع اطلاعات مفیدی برای دیگر استارتاپ ها و برنامه های حوزه سلامت هم باشد.

“دیوید اوادیالی”، یکی از موسسین و مدیر عامل شرکت، گفت: “هدف ما این است که بیماران، متخصصان، ارائه دهندگان و توسعه دهندگان را به یک اکوسیستم بلاک چین بسپاریم که به لحاظ کارایی واقعا کارآمد، امن، صریح، سریع و قابل اطمینان خواهد بود.”

Cura Network یک سیستم کسب درآمد داخلی و یک اقتصاد عادلانه را هم در دسترس عموم می‌گذارد که در آن متخصصان بهداشت برای خدمات خود که به صورت امن و شفاف بر روی بلاک چین خود انجام می شوند، دریافتی می‌گیرند. همچنین بیماران می ‌توانند اطلاعات خود را در جهت استفاده پروژه های تحقیقاتی به اشتراک گذشته و در این راستا کسب درامد داشته باشند. ای شبکه با مستقیم کردن ارتباط بین ارائه دهندگان تحقیق و بیماران، سیستم سوء مدیریت و بروکراسی وقت گیر را نیز از بودجه های تحقیقاتی حذف می کند.

رسول کچوئیان

منبع: the-blockchain

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *