تلاش خودروساز اسپانیایی برای بهره‌گیری از مزایای فناوری بلاکچین

سازنده‌ی خودرو اسپانیایی «SEAT» به اکوسیستم ملی بلاکچین «Alastria» پیوست تا بر روی توسعه محصولات مبتنی بر بلاکچین کار کند. این خبر را کوین تلگراف در ۱۶ ژانویه از اسپانیا گزارش کرد.

شرکت SEAT که در سال ۱۹۵۰ تاسیس شده‌است یک شرکت صنعتی دولتی و بزرگترین تولیدکننده خودرو در اسپانیا می‌باشد. به گزارش خبر خودرو، حجم معاملات این شرکت در سال ۲۰۱۷ به رقم ۹٫۵ میلیارد یورو رسیده است که ۱۱ درصد بیشتر از سال قبل است.

طی اعلامیه اخیر، SEAT به Alastria، یک کنسرسیوم چند صنعتی و نیمه عمومی پیوسته است. این کنسرسیوم شامل چنین شرکت‌ و بازیگران بزرگی مانند بانک‌های «BBVA» و «Banco Santander»، ارائه‌دهنده خدمات از راه دور «Telefónica» و  شرکت انرژی «Repsol» می‌باشد. هدف این اتحاد پیشرفت و توسعه فناوری بلاکچین است.

به عنوان بخشی از همکاری، SEAT قصد دارد تا مزایای بلاکچین در زمینه امورمالی را آزمایش کند. این امر با هدف بهبود و بهینه‌سازی فرایندهای موجود و تسهیل مدیریت زنجیره تامین صورت خواهد گرفت.

رئیس شرکت آقای لوکاس دمئو در این باره گفته است:

«این شرکت در رابطه با اینکه فناوری بلاکچین در آینده اهمیت دارد، متقاعد شده است.»

در عین حال، هم اکنون این شرکت به همراه تلفونیکا همکاری خود را برای کار و تست بر روی یک محصول بلاکچینی که قطعات خودرو را در سراسر زنجیره تامین کارخانه SEAT دنبال می‌کند، آغاز کرده‌اند.

ماه گذشته جنرال موتورز، تولیدکننده‌ی بزرگ خودرو در آمریکا، یک راه‌حل مبتنی بر بلاکچین را برای مدیریت داده‌ها از وسایل نقلیه‌ی خودکار ارائه داد.

همچنین در سپتامبر، شرکت پورشه؛ تولیدکننده خودرو آلمانی اعلام کرد که طی پنج سال آینده سرمایه‌گذاری‌های خود را بر روی استارتاپ‌های متمرکز بر بلاکچین و هوش مصنوعی،  حدود ۱۷۶ میلیون دلار افزایش خواهد داد. این سرمایه‌گذاری‌ها با هدف رشد کسب‌وکارهای مرتبط با «تجربه مشتری، حمل‌و‌نقل و سبک‌زندگی دیجیتال» صورت خواهد گرفت.

مسعود میرزازاده

منبع: cointelegraph.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *