اشاره‌ی اپل به چشم‌انداز خود در استفاده از فناوری بلاکچین

اپل آنچه را که ممکن است مانند یک پرونده‌ی محرمانه به نظربیاید بوسیله‌ی کمیته‌ی امنیت و تبادل (SEC) ارائه کرده‌است، اما این سند حاوی جزئیات مبهمی در مورد علاقه این غول کامپیوتری به فناوری بلاکچین است.

این سند با نام «خلاصه‌ای از تعهد اپل برای منبع‌یابی مسئولیت‌پذیر» به منظور حمایت از حقوق انسانی در سراسر شبکه‌ی جهانی تامین‌کنندگان که از تولید دستگاه‌های ارتباطی مانند تلفن‌همراه، کامپیوترهای شخصی و لوازم جانبی پشتیبانی می‌کنند ارائه شده‌است. این سند در مجموع، توصیف تلاش‌های اپل برای تامین منابع محصولات محبوب خود مانند آیفون به‌صورتی اخلاق‌مدارانه می‌باشد.

به‌طور ویژه در ۱۵ فوریه، این پرونده به مشارکت اپل در تهیه «دستورالعمل بلاکچین» برای تجارت مسئولیت‌پذیر مواد معدنی اشاره‌کرد. طبق اعلامیه مطبوعاتی RBA، این «دستورالعمل‌های داوطلبانه» در اواسط ماه دسامبر سال گذشته منتشرشده است. این اقدام نشان‌دهنده تلاش یکی از اولین صنایع برای تعریف یک مجموعه مشترک از اصول، ویژگی‌ها و تعاریف برای استفاده از فناوری بلاکچین به‌منظور حمایت از زنجیره تامین مواد معدنی می‌باشد.

اپل و iChain

جدای از این جزئیات، این پرونده چیز بیشتری را که طرفداران اپل می‌خواهند بدانند توضیح نمی‌دهد. اینکه خدمات مرتبط با بلاکچین که ارائه خواهد شد چیست. به طورخاص اگر هم اپل در حال کار بر روی نوعی از راه‌حل متمرکز بر زنجیره تامین باشد، هنوز دست خودش را رو نکرده است.

سؤال این است که آیا اپل در این فناوری در حال تبدیل شدن به یکی از فعالان این حوزه است یا خیر؟ بسیاری در این صنعت ادعا می‌کنند که «اقصد دارند با یک غول تکنولوژیک مانند اپل برای ایجاد سیستم پرداخت بلاکچینی ارتباط بگیرند.

مسعود میرزازاده

منبع: www.coindesk.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *