استفاده از بلاکچین برای جلوگیری از سرقت هویت توسط بزرگترین خودروساز آمریکایی

جنرال موتورز با شرکت مبتنی بر بلاکچین «Spring Labs» به منظور کاهش سرقت هویت، مشارکت کرده است. این یک حرکت است که می‌تواند به طور بالقوه میلیون‌ها دلار از پول خودروسازان را از کلاهبرداری نجات دهد.

طبق گزارشات پیشین «CCN» ۹۵ درصد از خودروسازان انتظار دارند که در سه سال آینده از فناوری بلاکچین استفاده کنند. اما شرکت جنرال موتورز این عرصه را رهبری می‌کند.

در این مشارکت، بخش مالی جنرال موتورز به برنامه شرکت صنعتی Spring Labs پیوسته است. ابتکار عمل برای پیشبرد نقش بلاکچین در به اشتراک‌گذاری داده‌ها طراحی شده است.

این یک نشانه‌ی بزرگ در مورد پذیرش فناوری بلاکچین در دنیای واقعی است.

مایک کاناریوس مدیر استراتژی بخش مالی جنرال موتورز معتقد است که فناوری بلاکچین یک سیستم «بهتر، سریعتر و ارزانتر» را برای تشخیص کلاهبرداری ارائه خواهد داد.

حل یک مشکل میلیون دلاری

جنرال موتورز در حال مبارزه با یک مشکل بزرگ است: تقلب هویت ترکیبی. این درحال رشدترین نوع سرقت هویت در ایالات متحده است. تقلب هویت ترکیبی یک فرآیند است که در آن فرد برای ایجاد یک هویت جدید بخش‌های مختلف از داده‌های سرقت شده از مردم را با یکدیگر ترکیب می‌کند.

این راهکار کلاهبرداری موثر و ردیابی آن فوق‌العاده دشوار است. با استفاده از هویت ترکیبی، یک فرد می‌تواند کارت‌های اعتباری یا وام‌های متعدد برای خرید یک ماشین برداشت کند.

مایک کاناریوس در این رابطه می‌گوید:

«به عنوان بازوی مالی جنرال موتورز و یکی از بزرگترین تامین‌کنندگان تسهیلات مالی خودرو در جهان، ما به طور مداوم در حال نوآوری و توسعه‌ی قابلیت‌های جلوگیری و تشخیص تقلب برای بهبود و حمایت از مشتریان و نمایندگی‌های خود هستیم.»

بخش مالی جنرال موتورز مسئولیت صدور وام، تسهیلات و اختیارت اجاره‌ای است. این واحد در آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و آسیا حضور دارد. این شرکت یک هدف بزرگ در رابطه با کلاهبرداران دارد و آن مبارزه با هدررفت میلیون‌ها دلار سرمایه در هر سال با استفاده از سرقت هویت می‌باشد.

Hacker attacking internet

اگر یک کلاهبردار ماشین را بخرد، ردیابی او به منظور اعاده‌ی مجدد پول تقریبا می‌تواند غیرممکن باشد. فناوری بلاکچین می‌تواند به شناسایی، بررسی و تایید افراد قبل از تأیید اعتبار برای وام ماشین کمک کند.

افزایش هزینه ۱۵ میلیون دلاری برای شروع اتخاذ بلاکچین

شرکت Spring Labs یک استارتاپ مبتنی بر بلاکچین است که میزان سرمایه‌گذاری خود در این زمینه را تا ۱۵ میلیون دلار افزایش داده است. این استارتاپ در حال توسعه «پروتکل بهار»؛ یک شبکه مبتنی بر بلاکچین است که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد به طور محرمانه اطلاعات را به اشتراک بگذارند. این پروتکل تضمین می‌کند که منبع اصلی انتشار داده‌ها هرگز نشان داده نمی‌شود.

هدف نهایی این است که شرکت‌ها برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات از طریق این پروتکل اقدام کنند. با انجام این کار، آنها می‌توانند موارد تقلب هویت را از بین ببرند.

مسعود میرزازاده

منبع: www.ccn.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *