اختلاف میان اقتصاددانان چینی در رابطه با آینده فناوری بلاکچین و رمزارزها

براساس یک نظرسنجی اینترنتی توسط شرکت «Tencent»، متخصصان اقتصاد چین در مورد آینده فناوری بلاکچین و رمزارزها اختلاف نظر زیادی دارند.

این نظرسنجی که توسط موسسه علم و فناوری مالی «Tencent» انجام شده است پرسشنامه‌ای به ۱۰۰ اقتصاددان ارشد بانک‌ها، موسسات تحقیقاتی و دانشگاه‌ها ارسال شده‌است. از شرکت‌کنندگان در مورد سیاست پولی دولت چین در سال ۲۰۱۹ و نیز فاکتورهایی مانند نوسانات آینده واحد یوان سوال شده است.

نتایج نشان داد که اختلاف بین آنها در شش زمینه قابل مشاهده است.

به عنوان مثال، تقریبا نیمی – ۵۱ درصد – از پاسخ دهندگان از صدور یک ارز دیجیتالی مبتنی بر واحد یوان توسط بانک مرکزی چین، حمایت می‌کنند.

 40 درصد از آنها گفتند که از یک ارز دیجیتال با پشتوانه‌ی دولتی حمایت نمی‌کنند.

در مورد فناوری بلاکچین، نتایج عموما مانند نظرسنجی‌های اخیر تکرار شده است. اقتصاددانان به سه گروه تقسیم شدند: ۳۳ درصد اعتقاد داشتند این تکنولوژی بسیار مهم است، ۳۲ درصد نسبت به آن خنثی‌تر بودند و ۱۹ درصد نسبت به بلوکچین اظهار بی‌علاقه‌ای کرده‌اند

طبق گزارش چینپرس و به نقل از کوین‌تلگراف، بانک مرکزی چین -بانک خلق چین- همچنان به بررسی امکان انتشار ارز دیجیتال متمرکز خود ادامه می‌دهد. هدف استفاده از آن در راستای سایر قلمروهای قدرت در سراسر جهان می‌باشد.

در اکتبر سال گذشته، بانک خلق چین به دنبال استخدام چهار نفر از متخصص در زمینه‌ی رمزارزها، بلاکچین، رمزنگاری، امنیت و طراحی تراشه بود.

مسعود میرزازاده

منبع: https://cointelegraph.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *